Ez itt az egyik kedvenc helyem. Annyi szín van egy rakáson, hogy szinte lehetetlen befogadni. Szívesen sétálok itt, mikor a fiúkért megyek (akik már csak délig vannak iskolában).
Néhány napja is a látványban gyönyörködtem, mikor a padon egy könyvet vettem észre. Nem akartam hinni a szememnek. Egy 1971- es Nők Lapja évkönyv volt.
Szépen megálltam, nézelődtem, hátha van itt valaki, csak én nem látom. Aztán felvettem, lapozgattam, a szemem sarkából lestem (periférikus látás fejlesztése, hoppá!), rám kiabál- e valaki, hogy egy ilyen értékes, muzeális darabot készülök elcsenni.
Hát nem. Nem jelentkezett senki, én meg bevágtam a táskába, és uzsgyi!
Azóta olvasgatom, és imádom.
Én gyerekkoromban mindig féltem. Hogy mitől, az összetett és sok minden benne van, de például emlékszem arra, mikor a hidegháború a tetőfokán volt, és folyton arról volt a beszéd, hogy miképpen pusztul el a föld, ha valami félreértés miatt valaki megnyomja a gombokat, amik az atombombákat fogják indítani. Vagy csak nekem volt ez ekkora probléma? Tudom, hogy folyton ezen agyaltam. Elképzeltem, ahogy elevenen elégek, és a tesóm is, meg mindenki. Őrület volt.
Mikor ez a könyv megjelent, én 1 éves voltam. Gyakorlatilag nem is éltem még, mégis imádom a hetvenes éveket. Ugyanazt az őzike szemet festem magamnak, mint az akkori nők, és a ruhákat, bútorokat is szépnek látom. Különös.
Erre például tisztán emlékszem:
Melinda sampoo!
Legkedvesebb nekem a könyv címlapja:
Elég sokat nézegetem, és felfedeztem, hogy ezen a képen a nőnek vannak kis szarkalábai! Ráadásul a fogsora sem tökéletes! A haját is megkuszálta a szél!
Nem tökéletes!
Hoppáré!
Kérlek szépen, ha ma előveszem az újságokat, nézem a ragyogó címlapokat, akkor az 50 éves celebeken nem látom nyomát a változásnak. Olyanok, mint 30 évvel ezelőtt. Aztán felmegyek az Erzsébet kilátóba tavasszal, és bökdösnek többen: Nézd'a, ott van ezmegaz, én pedig nem ismerem meg az illetőt, mert egy konkrétan lelakott öregasszonyt (bocs tőlük) látok.
Ez jó? Neki biztos, hisz így kevesebb autogramot kérnek tőle.
Ez a kép szép. Hihető.
Kaptam.
6 megjegyzés:
Én Ronald Reagentől rettegtem. Ha meghallottam a nevét, legszívesebben befogtam volna a fülem, és a föld alá bújtam volna.
IGEN! Nekem is ő volt a mumus! Pont így éreztem én is.
Imádtam a Nők lapját, mert a hátulján sárga keretben sok kis érdekességről szóló fekete fehér fénykép volt és a nagymamám abból és a rádióból gyűjtötte nekünk egész héten a meséket amit aztán elmesélt a hétvégén amikor ott aludtunk.
És emlékszem a Melinda samponra is:) Én nem féltem ilyesmiktől, én attól féltem, hogy beleakad a bicikli küllőjébe a hajam ha megnövesztem, ezért inkább rövid hajam volt, ja és a mumustól féltem akit a tesóm talált ki, meg a farkastól, aki apukám volt amikor anyukám mellett horkolt... Valamint utáltam a híradót és nem néztük, mert akkor csendben kellett lenni- apu nézte.
A rákot már az 1930-as években is ismerték. Lásd Török Rezső: Jó házból való tanársegéd c. -egyébként romantikus- könyvét
natessék....én is egy éves voltam akkor, még irigykedtem is kicsit, hogy nem én találtam, habár szoktam ilyesmire vadászni bolhapiacokon :)
Megjegyzés küldése